Je možné urobiť plastiku tváre, keď trpím ochorením hidradenitis suppurativa?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

mám ochorenie hidradenitis suppurativa. Výrazné akné som mala už od puberty. Teraz mám 37 rokov a na lícach jazva a vedľa ďalšia jazva. Mám ich veľa.

Bola som aj v Martine na plastickej chirurgii, no odišla som veľmi sklamaná. Vraj sa to u mňa nedá urobiť. Vraj by lekár musel veľkú časť odrezať a nahradiť nejakým štepom.

Ja sa hanbím za moju tvár a nedokážem sa ani pozrieť dlhšie do zrkadla. Musím používať veľa Dermacolu a aj tak to vidno.

Vedeli by ste mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, tiež Vás sklamem. Chirurgické riešenie nie je.

Je to beh na dlhú trať . Pozitívne výsledky sa dosahujú kombináciou mininvazívnych techník v réžii estetického dermatológa.

Vhodné sú kombinácie peelingov, laserových ošetrení, mesoterapie, medikamentóznych prípravkov.

Operačným postupom by som sa vyhol.