Je odskok a ľahké nahmatanie okrajov implantátu zdravotne v poriadku?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

v 01/2022 som absolvovala operáciu, všetko bolo po operacií v poriadku, prsia pekne spravené, hojenie prebiehalo taktiež ok. Vo februári 2023 som otehotnela a ku koncu tehotenstva mi jeden prsník mierne klesol. Zospodu prsníka sa dá nahmanať implantát a cítiť medzeru medzi rebrami a implantátom. Je to ako keby taký odskok. Na druhom je všetko tak ako pred tehotenstvom.

Viem, že tehotenstvo môže zmeniť tvar pŕs.

Je však ten odskok a ľahké nahmatanie okrajov implantátu zdravotne v poriadku?

Prsia ma aj pri dojčení niekedy bolia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ako prvé by som odporúčal urobiť sono prsníkov.

Ale nahmatanie okrajov implantátov je úplne normálna vec, najmä po dojčení. Pravdepodobne máte voľnú kožu a tenšiu vrstvu, ktorá menej zakrýva implantát. Tento stav sa veľmi často rieši modeláciou.

Záleží od aktuálneho stavu a požiadaviek.

Bolesti môžu byť tiež normálny stav spôsobený dráždením tkanív okolo implantátov tým, že sú viac pohyblivé. Po skončení dojčenia sa budú prsia meniť približne 6 mesiacov a potom je vhodná kontrola prsníkov aj implantátov.