Sú anatomické implantáty True Fixation model od Motiva mäkké?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Používate anatomické implantáty True Fixation model od Motiva?

Je pravda, že sú mäkké ako guľaté/ergonomické od Motivy?

Nehrozí viac rippling?

To uško, o ktoré sa prichytia k tkanivu u disponovaných osôb (pri problémoch s autoimunitou), nedráždi viac tkanivo?

Aké máte s nimi skúsenosti a názor na ne?

Používate ich rád?

Ďakujem

Dobrý deň,

True Fixation model od Motiva máme v portfóliu, ale nepoužívame ich často. A to najmä z dôvodu nedôvery pacientiek, ktoré sa rozhodnú nakoniec pre dlhšie používané anatomické implantáty s texturáciou.

Čiže neviem odpovedať z vlastnej praxe.

V teoretickej rovine by nemali byť rovnako mäkké ako okrúhle implantáty, pretože slzičkový tvar vyžaduje pre udržanie vyššiu pevnosť obalu aj napriek tomu, že gél vnútri je rovnaký. Toto platí pri všetkých značkách implantátov, nielen Motiva.

Vlnenie "hrozí" pri každom mäkkom implantáte, keď je slabý základ a tenká vrstva tkaniva medzi implantátom a kožou. O tom či to bude viditeľné rozhoduje viac faktorov ako iba tuhosť implantátov. Voľba je použiť menšie implantáty, alebo doplniť tuk nad miestom vlnenia. Inokedy pomôže modelácia prsníkov.

Autoimunitné ochorenie nemá vplyv na prichytenie implantátov pomocou uška. Ale to, či dráždi viac alebo menej, neviem posúdiť.

Voľba vhodnosti konkrétnej veľkosti, tvaru, povrchu a značky implantátov je značne individuálna a súvisí so skúsenosťami konkrétneho chirurga. Niektorí používajú len obmedzené spektrum implantátov.