V akom veku je vhodné dať urobiť synčekovi pršteky na nožičke?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

synček má na jednej nôžke zrastený palček, druhý prst a 3 - 4 prst.

Ktorý plastický chirurg to dokáže zoperovať?

Robia to iba špecializované pracoviská?

V akom veku je vhodné dať urobiť synčekovi pršteky na nožičke?

Ďakujem

Dobrý deň,

týmto zákrokom sa venujú predovšetkým špecializované pracoviská plastickej chirurgie pre riešenie vývojových vád.

Určite je to Klinika plastickej chirurgie v Bratislave/Ružinov.

Vhodnosť a načasovanie zákroku stanoví špecialista na základe stavu zrastenia kožešliach/kostí, prihliadnutím na vek, zdravotný stav atď.

Posudzuje sa aj množstvo dostupných tkanív, funkcia ruky, jemnej motoriky a úchopu.