Aká je šanca, že budem prenášať?

Zodpovedané
2. sep 2020

Dobrý deň,

mamina mala 3 deti a všetky dosť dlho prenášala. Kedysi sa to až tak neriešilo vyvolávaním pôrodu a všetky 3 nás porodila po 15 a viac dňoch od termínu pôrodu.

Ja mám 1 dieťa a termín mi bol stanovený na 18. augusta. Synček sa narodil až 31. augusta. Sestra rovnako prenášala 10 dní. Momentálne čakám druhé dieťatko.

Aká je šanca, že opätovne budem prenášať?

Je prenášanie dané geneticky?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy sa stáva, že ak mala matka komplikácie v tehotenstve a alebo pri pôrode je podobný priebeh aj u dcéry.

Čo sa týka prenášania. V prípade vašej matky ešte asi neboli až natoľko bežné ultrazvukové vyšetrenia. Takže mohlo ísť aj o zle vypočítaný termín. Termín podľa menštruácie je potreba dať do súvislosti aj s termínom stanoveným ultrazvukom v 12. týždni.

Pravidlo, že budete prenášať ako vaša matka, ale nie je.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com