Aké komplikácie môžu spôsobiť kŕčové žily pri pôrode?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

som v 6. mesiaci tehotenstva a mám kŕčové žily. Ide o moje tretie tehotenstvo. Medzitým som mala jeden missed abort. Pri prvej dcérke som nemala žiadne problémy. Pri druhej dcérke sa mi objavili kŕčové žily na pôrodných cestách. Tie sa mi po pôrode stiahli.

Teraz beriem aj Detralex, avšak radikálne zlepšenie som nepostrehla. Problémy mi zatiaľ nerobia, skôr sa jedná o tu estetickú stránku a strach.

Môže sa mi to do konca tehotenstva zhoršiť?

Aké komplikácie môžu nastať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je ťažké povedať, ako sa bude stav vyvíjať. Detralex posilňuje cievnu stenu a mohol by pomôcť zabrániť zhoršeniu stavu.

Riziko varixov spočíva vo väčšom krvácanie v prípade, že pri pôrode dôjde k poraneniu v oblasti varixov.

To je potrebné riešiť s pôrodníkom.

Po pôrode väčšinou dochádza k úprave, akonáhle sa zníži tlak v oblasti malej panvy.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com