Aké sú riziká tehotenstva krátko po kyretáži?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na riziká tehotenstva a pôrodu krátko po kyretáži.

Ako prebehla menštruácia?

K oplodneniu došlo 3 týždne po kyretáži, ktorá bola vykonaná v 7. týždni kvôli krvácaniu. Srdiečko nebilo a lekárka skonštatovala, že podľa sona plod odchádza z maternice. Mala som veľké bolesti krížov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri kyretáži dochádza k dilatácii krčku maternice, čo môže niekedy spôsobiť problém s udržaním tehotenstva.

Taktiež po vyčistení dutiny maternice, môže byť sliznice ,,nedokonalá".

Po revízii dutiny maternice je vhodné počkať aspoň 2 až 3 mesiace.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com