Aké účinky má malinovník pred pôrodom?

Zodpovedané
16. apr 2019

Dobrý deň,

som v 36. týždni tehotenstva a chcela by som sa poradiť ohľadom účinkov malinovníka pred pôrodom.

Aké má účinky a od ktorého týždňa sa odporúča?

Nemôže vyvolať predčasný pôrod?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj keď žiadna štúdia presvedčivo nepotvrdila účinok malinovníku na pôrod, je to bylina, ktorá sa v pôrodníctve a gynekológii využívala od pradávna.

Maliník má vysoký obsah trieslovín, vitamínov a minerálov. Pitie čaju z listov malinovníka ovplyvňuje hladké svalstvo. Jeho účinok na pôrod teda nie je v zmysle urýchlenie, ale skôr v zmysle lepšie pripravenej maternice na pôrod. Čo v konečnom význame môže ovplyvniť dĺžku hlavne druhej doby pôrodnej.

Čaj sa odporúča piť od 36. týždňa, pretože skôr nie je žiaduce stimulovať činnosť maternice.

Pokiaľ ho žena začne užívať až po 36 týždni, predčasný pôrod vyvolať nemôže.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com