Ako liečiť zapálenú jazvu po akútnej sekcii?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

som 5 týždňov po akútnej sekcii. Pred štyrmi dňami som začala pociťovať jazvu na ľavej strane. Na ďalší deň som mala tú stranu červenú. Gynekológ mi dal Zinnat a repíkové obklady. Dnes som si všimla na jazve trochu hnisu.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antibiotiká potrebujú aspoň 3 dni pokým začnú účinkovať. Jazva by hnisať nemala. Záleží aj na tom ako vyzerá. Je červená, teplá?

Jazvu udržujte v čistote. Snažte sa ju čo najviac vetrať, aby bola na vzduchu. V prípade, že by rana hnisala viac, tak navštívte opäť gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com