Ako má vyzerať rana po nástrihu?

Zodpovedané
4. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rany po nástrihu. Som mesiac po pôrode, stehy mi už vypadli. Medzi miestami, kde boli stehy mám diery. Na ošetrenie používam sprej Cicatridine. Stehy boli ďalej od seba.

Je to normálne?

Zrastie sa mi to?

Má byť rana celistvá?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rána by mala byť celistvá, ale ešte je skoro to hodnotiť. Akoby hrčky medzi jednotlivými stehy sú normálne. Časom by jazva nemala byť významne hmatateľná.

Vyčkajte do konca šestonedelia. Ak budete mať stále pocit, že jazva nie je v poriadku, požiadajte o kontrolu lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com