Ako predísť pôrodu vexom?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

prvý pôrod som absolvovala pomocou vexu. Onedlho ma čaká druhý pôrod.

Ako takémuto pôrodu môžem predísť?

Môže Kristellerova expresia ublížiť dieťatku?

Ďakujem

Dobry deň,

Kristellerova expresia je postup non lege artis a robiť sa nesmie.

Vex sa robí z viacero dôvodov a veľkú časť z nich neviete ovplyvniť.

Pomôcť môže polohovanie počas pôrodu, vertikálne polohy, drep. Ďalej kľačanie, aby bábätko správne zostúpilo do pôrodných ciest.

Situácia z prvého pôrodu sa nemusí opakovať. Je pravdepodobné, že druhý pôrod bude ľahší.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com