Čím je spôsobené hnedé špinenie v 6. týždni po umelom oplodnení?

Zodpovedané
14. aug 2020

Dobrý deň,

som v 6. týždni a v nedeľu mi začalo špinenie, ktoré ešte ten deň odznelo. V pondelok som bola v centre, keďže som po umelom oplodnení. Zobrali mi krv (týždeň predtým som mala už potvrdené tehotenstvo z krvi, hCG 296) a vyšetrili na sone. Bolo vidno gestačný vak aj so žĺtkovým vakom.

Beriem Estrofen, Utrogestan, Clexan a teraz po kontrole aj Ascorutin. Keďže som prestala špiniť, tak som Ascorutin vysadila. Včera sa mi opäť objavilo ružové špinenie, tak som si ho opäť nasadila. Zatiaľ to špinenie neprestalo. Z pondelka mám hCG 3800.

Mám pokračovať v užívaní liekov?

Môže to špinenie byť spôsobené aj myómami, ktoré mám?

Alebo je to spôsobené tým, že druhý plod sa neuchytil (ja som si dala vklad dve embrya) a na sone bolo vidieť len 1 gestačný vak?

V centre ma ubezpečili, že to hCG rastie. Mám len ležať. Ja sa však bojím, že to nebude dobre. Mám za sebou dva potraty a jedno mimomaternicové tehotenstvo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

špinenie na začiatku gravidity je veľmi častým problémom. Môže byť spôsobené prekrvením maternice, myómami, uhniezďovaním vajíčka.

Podstatné je, že hCG krásne narastá. Pokiaľ nemáte kŕče, alebo nekrvácate, tak nestresujte.

Pokračujte v užívaní liekov podľa predpisu.

Držím Vám palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com