Je krvácanie 5 týždňov po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
14. aug 2020

Dobrý deň,

dnes som 5. týždeň po pôrode a stále krvácam. 3 týždne som krvácala silno a týždeň som len špinila, skoro až čisté vložky som mala.

Včera po dojčení som zakrvácala čerstvou jasnou krvou a aj po utretí na wc som krvácala. Dnes ráno zase nič.

Je to normálne?

Môžem ísť na kontrolu po šestonedelí aj v prípade, že budem krvácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nekrvácate silno, je toto bežné aj na konci šestonedelia.

Krvácanie by ale už nemalo byť veľmi intenzívne. Je tiež možné, že ide už o menštruáciu.
Na kontrolu môžte ísť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com