Je mäkký krčok v 22. týždni veľký problém?

Zodpovedané
4. jún 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni a dnes mi zistili , že mám mäkký krčok presiaknutý na malíček. Som druhorodička.

Je to veľký problém?

Mám nasadené magnézium 4x2 a kľudový režim.

Hrozí mi predčasný pôrod, resp.potrat?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hodnotenia krčku podľa tzv. cervix skóre, ktoré zahŕňa aj hodnotenie tuhosti je veľmi subjektívne.

Jediné objektívne vyšetrenie je ultrazvuková cervikometria.

Ak sú jej hodnoty medzi 20. a 30. týždňom gravidity viac ako 25 mm, tak je riziko predčasného pôrodu nízke a nie je nutné dodržiavať kludový režim.

Bolo dokázané, že prísny kľudový režim v tehotenstve môže aj uškodiť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com