Je vysunutá platnička indikáciou na cisársky rez?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

som na začiatku tehotenstva, ale už teraz cítim mierne bolesti chrbta. Mám vysunutú platničku - 4 mm + posunuté dravce v driekovej oblasti. Naposledy som bola na kontrole minulý rok. Teraz som to kvôli tehotenstvu nestihla.

Čítala som, že by sa malo rodiť sekciou pri takomto poškodení platničky. Mám obavy z prirodzeného pôrodu, aby sa mi nevysunula platnička viac a aby mi nezacvikla nervy.

Je to indikácia na cisársky rez?

Ďakujem

Dobrý deň,

v súčasnosti sa prehodnocujú indikácie k cisárskemu rezu, je snaha viesť pôrod vaginálne. Všeobecne možno povedať, že ak nejde o akútny stav, tak to nie je indikácia k cisárskemu rezu.

Problém by však mohol byť s aplikáciou epidurálnej analgézie. Avšak moderné pôrodníctvo dokáže tlmiť bolesti aj inými spôsobmi.

Stav je potrebné riešiť s vaším pôrodníkom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com