Je zvýšená hodnota cukru v tehotenstve náznakom cukrovky?

Zodpovedané
28. jan 2020

Dobrý deň,

som v 33. týždni a v 27. týždni som absolvovala test na tehotenskú cukrovku. Vtedy sa ale tehotenská cukrovka nepotvrdila.

Už okolo 25. týždňa som mala mať kľudový režim a tak väčšinu času ležím. Chodím len na záchod, do sprchy a do chladničky. Nedávno som si, ale merala hodnoty cukru glukomerom (po vypití 75 g glukózy) a nalačno som mala 5,7. Po 1 hodine 13 a po 2 hodinách 7,8.

Je to náznak cukrovky?

Je normálny taký rozdiel v hodnotách?

Po prvom odbere som išla na wc,

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte kŕčok kratší ako 25 mm merané ultrazvukovú cervikometrii, tak podľa odporúčania odbornej spoločnosti k prísnemu kľudovému režimu nie je dôvod, naopak je považovaný za škodlivý.

Nerozumiem prečo ste sama doma užívala 75 glukózy. Test na cukrovku patrí do ambulancie. Má svoje pravidlá a aj dôvody prečo sa robí práve vo 25. týždni.

Chodíte pravidelne na kontroly k svojmu gynekológovi, súčasťou je vyšetrenie moču na cukor. Ak by ste mali zvýšenú hladinu cukru, v moči by sa to preukázalo.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com