Ktoré teplé nápoje môžem piť počas tehotenstva?

Zodpovedané
10. sep 2020

Dobrý deň,

viem, že kofeín sa v tehotenstve neodporúča. Aj tú jednu kávu, čo som predtým pila, tak som vysadila.

Lenže kofeín je aj v čaji a ja som na čaji závislá. Som v 6. týždni a mám za sebou MA a anembryomolu, takže si skutočne dávam pozor.

Ktoré teplé nápoje môžem piť?

Ktoré bylinkové čaje sú vhodné?

Ide mi skôr o teplý nápoj ako o pitie samotné. S pitím problém nemám, vypijem toho za deň dosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

1 káva denne nevadí a pokojne si ju môžete dať, ak ale chcete môžete ju nahradiť napríklad nápojom Caro alebo Melta.

Čo sa týka čajov, tak v prvom trimestri je vhodné sa bylinkovým čajom vyhnúť. Ovocné môžete bez obmedzenia.

Nestresujte sa, od 2. trimestra si môžete dať aj zelený čaj.

Strava v tehotenstve by mala byť zdravá a pestrá. Hlavné obmedzenia sú predovšetkým v konzumácii tepelne neupraveného mäsa a nepasterizovaných výrobkov.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com