Mohol mať obstrek vplyv na bábätko?

Zodpovedané
21. dec 2019

Dobrý deň,

19.11.2019 mi bol pichaný do krížov Depomedrol. Nevedela som o tom, až z papierov som to zistila. Vždy mi bol pichaný iba Mezocain.

Poslednú menštruáciu som mala 30.10.2019 a dnes mi doktorka povedala, že som v 7. - 8. týždni tehotenstva.

Mohol mať obstrek vplyv na bábätko?

Gynekologička vraví, že bábätko sa vyvíja a srdiečko bije. Zároveň mi ale naznačila, že čo by som robila keby bolo postihnuté.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si že 19.11. bol zárodok ešte veľmi malý a predpokladám, že placentárný obeh nebol ešte funkčný.

Podľa mňa by obstrek nemal vývoj zárodku ovplyvniť.

Ak sa všetko vyvíja bez problémov, tak sa nestresujte. Bude to v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com