Znamená skrátený krčok v 23. týždni predčasný pôrod?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

práve končím 23. týždeň a mám skrátený kŕčok po konizácii na 28 mm. V knižke mám napísané CS: 2. Zo začiatku mi tvrdlo brucho a mala som tlaky zospodu. Teraz mám vyložené nohy, kľudový režim a lekárka mi predpísala Progesterone 2x denne a magnézium. Hlavička mi tlačí dosť na spodok.

Jedná sa o predčasný pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je hodnota pod 25 mm, tak je vyššie riziko predčasného pôrodu.

28 mm vo vašom týždni tehotenstva je hraničný nález. Je dôležité ako sa bude stav vyvíjať. Progesteron podávaný vaginálne má veľmi dobré výsledky v prevencii. Dávkovánie je možné prípadne ešte navýšiť.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com