Ako presvedčiť 3,5 ročného syna, aby v škôlke jedol?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom 3,5 ročného syna, ktorý začal navštevovať škôlku tento rok. Prvý týždeň mi malý jedol v škôlke tak ako každé dieťa z každého trošku. Posledné 2 týždne nedá do pusy ani z jedného jedla. Piť pije aj mlieko či šťavu, čaj vypije.

Doma je sám a bez problémov, tak som mu začala dávať raňajky doma aby aspoň dačo mal v brušku.

Ako ho presvedčiť, aby jedol aj v škôlke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri tomto probléme je veľmi dôležitá spolupráca s učiteľkami. Ak majú v škôlke psychologičku, možno aj s tou.

Je dôležité zistiť z akého dôvodu prestal jesť. Treba nájsť príčinu. Keď zistíte príčinu bude oveľa ľahšie ho motivovať. Možno si len niečo zle vysvetlil, mal nepríjemný zážitok, ťažko povedať.

Rozprávajte sa s ním. Poskytujte mu empatickú reakciu. Vytvárajte bezpečné a prijímajúce prostredie.

Na to, aby som dokázala povedať viac, viem príliš málo. Rozhodne je dôležitá spolupráca so školou a prijímajúci a rešpektujúci prístup.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com