Má moja ročná dcérka averziu k jedlu?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

mám problém s jedením a pitím skoro ročnej dcérky. Prekonala 6 chorobu, prerezali sa jej spodné zuby, tak sme si zažili týždeň pekla. Počas tohto obdobia nechcela nič jesť a piť - trvalo to týždeň. Mlieko či iné tekutiny som jej dávala v striekačke. Šiesta choroba odznela, výsyp tiež a dcérka stále nechce jesť a piť. Vypije cca 600 ml denne (mlieko, odstavené jablko, ovocná šťava riedená vodou. Dehydrovaná nie je, plienky pocikané má a 3x jej pozerali moč.

Ako vidí lyžičku, tak plače a ani ja nemôžem ňou jesť. Doktorka jej pozerala do pusinky, nič tam nemá. Vraj to môže trvať kým sa rozje. Trošku ma to frustruje. Skúšala som jej dávať z môjho, aby jedla sama, pri hre, mixované, kúsky, teple, studenšie. Dokonca jedenie pri reklamách, no nezabralo. Skúšala som jej strčiť jednu lyžičku prvú do pusy nasilu, aby aspoň zistila, čo má v puse a začala nezastaviteľne plakať.ň

Môže mať averziu voči jedlu?

Odmieta aj obľúbené jedlo.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem Vášmu trápeniu, ale chce to iba čas.

Za mňa sa neuberajte cestou rozprávky pri jedení, ak ste tak nerobili doteraz a dcérku určite nenúťte cez plač. To by bolo zbytočné a najmä kontraproduktívne.

Pitný režim má super, jedenie sa naštartuje postupne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička