Prečo 3,5 ročný syn skoro po každom varenom jedle zvracia?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

mám 3,5 ročného syna, ktorý skoro po každom uvarenom jedle zvracia. Lekárka mi povedala, aby som mu nedávala veľa papať. Papá normálne, dávam mu aj menšie porcie. Zje pár lyžičiek a hneď si dá ruku na bruško, začne plakať a vyzvracia to.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

iba takto z popisu Vám vôbec neviem povedať, čo by mohlo byť za tým. Je to niečo nové? Niečo tomu predchádzalo? Neprekonal črevnú virózu? Po nich často majú deti tento problém. Nezačal chodiť do škôlky? Nie je to reakcia?

Skúšala by som ísť na jedenie pomaly. Napr. uvariť iba čisté cestoviny, dať. Na ďalší deň ryžu, dať. Až potom postupne aj mäso, prípadne omáčku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas