Som v 38. týždni a hlavička neklesla. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

začiatkom februára čakáme tretie bábätko.

Mala som problém v obidvoch tehotenstvách s klesnutím hlavičky do pôrodných ciest počas posledného mesiaca.

Prvý pôrod (vyvolávaný prostaglandýnom) skončil sekciou,hlavička nezrotovala a klesali ozvy.
Druhý pôrod bol prirodzený (vyvolávaný prasknutím plod.obalov v 42. tt) , zvolili sme lepšiu polohu (po stojačky). Bábätko bolo obrovské (4 kg, 55 cm).

Teraz som v 38. týždni a zase neklesá hlavička, je úplne nad kosťou. Placenta je vpredu hore, prirodzený pôrod by mal byť možný. Len sa obávam,že sa zas nerozbehne.

Viem tomu nejako pomôcť?

Ako si najviac pomôžem počas pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v 38. týždni pri viacrodičke nemusí byť hlavička vstúpená. Na to je čas počas pôrodu. Ak tomu celému chcete čo najviac pomôcť, odporúčam cvičenie s fyzioterapeutom, ktorý má skúsenosti s prácou s tehotnými ženami, alebo cvičenie spining babies.

Viac informácií o spining babies nájdete na internete, alebo kontaktujte dulu z vášho regiónu.

Počas samotného pôrodu je dobré počúvať svoje telo a byť v polohe, ktorá Vám bude vyhovovať. Počas kontrakcii treba robiť húpavé pohyby, aby ste tak pomohli bábätku čo najlepšie si nájsť cestu.

Držím palce !

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea