Placenta je vpredu a nízko. Viem jej pomôcť?

Zodpovedané
1. okt 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni a čakám naše tretie dieťatko.

Prvý pôrod (3/2016) bol akútnou sekciou kvôli slabnutiu oziev a nepostupujúcemu pôrodu. Druhý (12/2017) sa mi podaril prirodzene. V oboch prípadoch to boli bezproblémové tehotenstvá. Placentu som mala vzadu.

Tentokrát čakáme bábätko na 2/2020 a tiež je všetko bez problémov. Až na placentu, ktorá je nízko. Je vpredu dole. Doktorka mi to len oznámila s tým, že verí, že sa placenta pohne hore.

Viem tej placente nejako pomôcť?

Je šanca, že sa to upraví?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

záleží či placenta zasahuje do vnútornej bránky. Ak je len nízko, tak je veľká šanca, že sa ešte vytiahne.

Vy sama tomu nijako pomôcť nemôžete.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com