Tehotenský test som si robila týždeň po ovulácii a vyšiel negatívny. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
6. máj 2020

Dobrý deň,

tehotenský test som si robila týždeň po ovulácii a vyšiel negatívny.

Pred 3 týždňami som vysadila antikoncepciu.

Môžem byť tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnoty hormónu hCG (na to reaguje tehotenský test) sa zvyšujú ca 8 - 10 dni po ovulácii. Ideálne je robiť si tehotenský test aspoň 14 dní po ovulácii z ranného moču.

A môžte byť tehotná, ak ste pred 3 týždňami vysadili antikoncepciu. Test by však 14 dní po oplodnení už mal vyjsť pozitívne.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea