Ako správne dávkovať Biseptol pre 12 kg vážiace dieťa?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

12 kg vážiaci syn dostal na preliečenie Haemophila Biseptol 120 mg v dávkovaní 2 a 1/2 tabletky ráno aj večer. Lekárničke sa zdalo dávkovanie privysoké.

Aký je Váš názor?

Syn momentálne nemá žiadne problémy. Kým prišli výsledky z výteru, tak sme odišli na dovolenku a je už týždeň bez soplíkov.

Ďakujem

Dobrý deň,

kontaktujte lekárku, ktorá antibiotiká predpísala. Je potrebná konzultácia priamo s ňou.
Zvyčajne preliečenie antibiotikami nie je nutné, ak u dieťaťa nie sú príznaky (najmä teplota) a nie sú v krvi prítomné pozitívne zápalové markery.

Konzultujte aj dávkovanie, ktoré je vzhľadom na uvedenú hmotnosť dieťaťa naozaj vyššie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut