Ako správne dávkovať Biseptol?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

moja 15 mesačná dcéra má salmonelu. Pani doktorka jej napísala Biseptol 120 mg každých 12 hodiny 1/2. Váži 10 kg.

Stačí jej to?

Nebude poddávkovaná?

Po 2 týždňoch hnačkovania nám konečne doktorka spravila výter a vyšiel pozitívny na salmonelu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám úplný stav dieťaťa. Dávku som prepočítala len na základe hmotnosti a skutočne je nižšia.
(Pri uvedenej hmotnosti by denná dávka mala byť 360mg, 1 a 1/2 tablety každých 12 hodín.)

Kontaktujte prosím čo najskôr lekárku, či nižšiu dávku predpísala cielene.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut