Aký prípravok pomôže na začervenané očko u 1,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
26. jún 2019

Dobrý deň,

môj 1,5 ročný syn má už štvrtý deň červené bielko. Nezlepšuje sa to. Umývam ho v harmančeku a dávam mu Ophthalmo-Septonex trikrát denne. Neustupuje to, hnis nemá a ani zalepené očko nemá.

Aký prípravok by mu mohol pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Ophtalmo-septonex kvapky slúžia na výplach, čiže dezinfekciu oka. Harmančekové obklady sú tiež veľmi dobrou voľbou.

Môžte ešte skúsiť Corneregel. Obsahuje dexpanthenol, preto by mohol upokojiť podzráždenú sliznicu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová