Čím si posilním imunitu počas dojčenia, aby sa mi nevytváral herpes?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobry deň,

rada by som sa poradila.

Môžem pri dojčení užívať Betaglukan a oregánový olej na posilnenie imunity?

Mávam strašne často herpes, aj dvakrát do týždňa. Jeden sa zahojí a druhý sa urobí. Zatiaľ ráno a večer beeriem B-komplex a vitamín c, probiotiká. Zmena žiadna.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Ktorý konkrétny Betaglukán užívate? Oregánovy olej zvonka na herpes alebo vnútorne užívate?

Vyskúšať môžete vitamíny skupiny B aj naďalej ako píšete, taktiež C, probiotiká. Ak je to herpes, lokálne aplikovať Acyclovir masť a preliečiť.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie