Existuje niečo bez predpisu na stiahnutie zväčšenej nosnej mandle?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

hľadám sprej do nosa pre 1,5 ročné dieťa, ktorý je možné používať dlhodobo a nie je návykový. U mojej dcéry je podozrenie na zväčšenú nosnú mandľu. V noci spí nepokojne, ťažko dýcha, funí.

Termín na ORL máme až na konci januára, tak hľadám možnosti ako dcére pomôcť.

Dcére ostalo ťažšie dýchanie po poslednej chorobe ("sopliky"), čiže zväčšená mandľa sa ako keby nestiahla.

Existuje niečo bez predpisu na stiahnutie zväčšenej nosnej mandle?

Ďakujem

Dobrý deň,

do vyšetrenia ORL čistite nos dcérke STERIMARom Baby na upchatý nos. Môžete ho používať viackrát denne a dlhodobo. Je na princípe morskej vody a pomáha prirodzene uvoľniť upchatý nos.

Ak by sa stav zhoršil pokojne kontaktujte pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut