Je magnézium Galvex vhodné, keď mám trombofíliu a pichám si Clexane?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

som v 20. týždni a užívam Magnerot 3x2 tablety už mesiac kvôli tvrdnutiu bruška. Chcem prejsť na Galvex magnézium 500 mg kvôli cene.

Ako mám začať dávkovanie a ako pokračovať?

Je Galvex magnézium vhodné, keď mám trombofíliu a pichám si Clexane?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete plynule prejsť na užívanie magnézia od firmy Galvex.

Magnerot obsahuje v 1 tablete približne 33 mg čistého magnézia. Pri firme Galvex je obsah 51 mg v 1 tablete.

Odpovedajúca dávka sú teda 4 tablety magnézia Galvex denne. Rozdeľte si ich na jednotlivé dávky napr. 1-1-2.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut