Ktoré konkrétne magnézium je vhodné užívať počas tehotenstva?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň.

som tehotná a užívam Galvex magnézium.

Ktoré konkrétne magnézium je vhodné užívať počas tehotenstva?

V akých dávkach?

Ďakujem

Dobrý deň,

práve magnézium od firmy Galvex býva často odporúčané gynekológmi počet tehotenstva. Pokojne môžete pokračovať v jeho užívaní.

Vhodnou alternatívou počas tehotenstva je Magnerot.

Odporúčanna denná dávka čistého magnézia je okolo 380 mg. Musíte vždy pri konkrétnom produkte skontrolovať obsah magnézia v 1 tablete a na základe toho prerátať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut