Ako reagovať, keď mi tvrdne brucho i napriek tomu, že užívam magnézium?

Zodpovedané
12. mar 2020

Dobrý deň,

som v 27. týždni tehotenstva a tvrdne mi brucho a to aj napriek tomu, že užívam 3x denne magnézium Galvex. Užívam ho kvôli tomu, že som bola nedávno chorá a kvôli kašľu.

Krčok sa mi skrátil na 3,98 a vraj magnézium pomáha aj na tvrdnutie brucha. Ale mne tvrdne stále, aj keď chodím a aj keď som úplne v kľude.

Nestačilo by len zvýšiť dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto otázka patrí do starostlivosti gynekológa. Ale ak môžem iba názor. Tvrdnutie bruška je v 27. týždni normálny stav.

Maternica nacvičuje na pôrod. Pokiaľ tvrdnutie nie je častejšie ako cca 10x za deň a tvrdnutie bruška nemá vplyv na skracovanie krčku (čo podľa toho čo píšete nemá, lebo normálna dĺžka krčka maternice počas tehotenstva je 3,5-4 cm), tak je užívanie magnézia zbytočne.

Ak by bolo tvrdnutie častejšie, môže to byt signál bábätka pre maminku, mama spomaľ troška. Nájdite si čas na relax, na oddych.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea