Prečo mám opakované pálenie v pošve?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

pred viac ako mesiacom som v pošve cítila pálenie, svrbenie, začervenanie a často som chodila na wc. Potom som si kúpila vaginálny gél Lactofeel, ktorý mi zabral a už som problémy nemala. Teda až doteraz. Znova cítim pálenie a pocit stáleho chodenia na wc.

Mám si gél opäť kúpiť, keď mi prvýkrát pomohol?

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide o ťažkosti pri močení, tak je potrebné piť veľa tekutín, urologický čaj, teplo sa obliekať.

Doporučila by som užívanie:
Mega Brusinky 500 mg Naturevia Cran-Max (Bio-shield) 500 mg 2-3x denne
+
D-manóza 2 g á 4 hodiny
+
Rowatinex 3x denne
+
Kapucínka väčšia 3x denne
=
po dobu 3 - 5 dní.

Pokiaľ ťažkosti neustúpia, bolo by vhodné vyhľadať gynekológa. Ten posúdi potrebu antibiotickej terapie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník