Môže stres za opakujúce sa zápaly močových ciest?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, že čo robiť pri opakovaných zápaloch močových ciest. Za posledné 2 mesiace som brala 3 x antibiotiká na zápal močových ciest. Zabrali len na pár dní a potom sa stav opakoval.

Moč bol poslaný na kultiváciu a vyšli len zvýšené leukocyty. Je to neustály boj, nakoľko vždy po doužívaní antibiotík aj napriek tomu, že beriem aj probiotiká dostanem vaginálnu mykózu. Tú preliečim a opäť zápal močových cies, antibiotiká a mykóza.

Už som vyskúšala všetko. Veľa pijem, chránim si kríže, užívam dostupné lieky a vitamíny.

Môžu byť moje problémy vyvolané stresom?

Momentálne som vo veľmi vypätej situácii.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stres ovplyvňuje imunitný systém preto je možné,že sa horšie vyrovnáva s bakteriálnou infekciou.

Avšak vzhľadom k vášmu príspevku asi moč nebol odoslaný na kultiváciu. Ale na sediment. Zo sedimentu sa dokázali leukocyty.

Doporučujem Vám navštíviť urologickú ambulanciu za účelom ďalšej diagnostiky.

Pekný deň Vám prajem

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová