Som v 38. týždni a mám zvýšené leukocyty v moči. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

som v 38. týždni a bola som na predoperačné vyšetrenie. Krv mám ok a moč neviem. Lekár mi povedal, že všetko je ok. Až doma som si všimla, že výsledky nie sú všetky v poriadku. Bolí ma podbruško.

Mohli by byť zlé výsledky ovplyvnené zlým odberom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

správny odber moču zahŕňa umytie vonkajšieho genitálu a odber stredného prúdu moču do sterilnej skúmavky evidentne odber prostredníctvom jednorazovej cievky.

Z vyšetrenia sedimentu vyplýva, že máte v moči baktérie aj leukocyty. Ak Vám bol odobratý moč na kultiváciu odporúčam počkať na výsledok kultivačného vyšetrenia evidentne ho realizovať.

Pekný deň Vám prajem.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová