Aká je príčina hlasného mľaskania u dospelého človeka?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

s jedným mne veľmi blízkym človekom často sedím za jedným stolom a problém je v tom, že mľaská. Ide o vzdelanú osobu, ktorá si potrpí na inteligentné vyjadrovanie a správanie.

Je jedno, či ide o klasické hlavné jedlo, či ide o polievku alebo o bobuľku hrozna. Pri každom súste veľmi mľaská. Na nete som sa dočítala iba o ľuďoch, ktorým mľaskanie vadí a nie o ľuďoch, ktorí mľaskajú.

Aká je príčina hlasného mľaskania u dospelého človeka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr pôjde o nesprávny návyk, ktorý si daná osoba neuvedomuje.

Mali by ste vyskúšať danú osobu upozorniť na problém. Ak si to daná osoba uvedomuje a nevie sa toho zbaviť, tak by mala navštíviť psychológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková