Aký máte názor na očkovanie proti Covid-19 v rannom štádiu tehotenstva?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

som zaočkovaná prvou dávkou vakcíny Pfizer proti Covid-19 a počas toho som otehotnela. Aspoň to predpokladám, keďže som mala pozitívny tehotenský test. Som asi v 4. týždni.

Aký máte názor na očkovanie proti Covid-19 v tak rannom štádiu tehotenstva?

V priebehu budúceho týždňa mám ísť na druhú dávku.

Ďakujem

Dobrý deň,

vakcínou Commirnanty od Pfizer sa vo svete bežne očkujú aj tehotné ženy. Preto si myslím, že sa môžete dať zaočkovať aj druhou dávkou. Vy sama sa musíte rozhodnúť či áno alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková