Čo mi zistili na RTG a magnetickej rezonancii?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na výsledky z RTG a MR. Mám silné bolesti krížov a bedrových kĺbov, ktoré mi v noci nedajú spávať. Ešte ma čaká aj reumatologické vyšetrenie, nakoľko mám bolesti rúk a kľúčnej kosti.

Sú moje výsledky v poriadku alebo mi zistili niečo závažné?

Ďakujem

Dobrý deň,

RTG panvy je bez výraznejšej patológie.

Podľa MR je prítomný zápal na fazetových kĺboch, tieto kĺby spájajú stavce.

Medzi stavcom L5/S1 je mierne vysunutá medzistavcová platnička.

Príčina Vašich bolestí bude asi najskôr reumatologického pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková