Je možné odstrániť hemoroidy laserom?

Zodpovedané
13. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chirurgického odstránenia hemoroidov. Som týždeň po pôrod a mám ich veľmi bolestivé. Nemôžem stáť a ani sedieť.

Je možné odstrániť hemoroidy laserom?

Aké iné možnosti odstránenia existujú?

.Potrebujem byť doma čo najrýchlejšie kvôli deťom a kojeniu. Chcela by som, aby bol zákrok bezbolestný a aj samotné pooperačné obdobie, aby nebolelo.

Ešte stále sa mi hojí rana po pôrode.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odstránenie je možné aj pomocou lasera a ide o ambulantný zákrok. Treba vyhľadať chirurgov, ktorí ponúkajú takéto ošetrenie.

Nález by sa Vám mal postupne zlepšiť, keďže ste iba týždeň po pôrode.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková