Je možné odstrániť strie na prsiach?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám strie na prsiach.

Je možné ich odstrániť?

Aká technika odstránenia je najúčinnejšia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

strie sú jazvy na koži spôsobené jej roztrhnutím pri nadmernom napnutí napríklad v posledných mesiacoch tehotenstva. Následne stratou objemu sa koža uvoľní a vtedy sú strie na koži viditeľnejšie.

Čerstvé strie sú rožovej a fialovej farby, tie staršie ako rok už bývajú bledé, niekedy svetlejšie ako okolítá koža.

Odstránenie strií je možné len spolu s odstránením kože na ktorej sa nachádzajú.

Na prsiach sa mastopexiou - modeláciou odstraňuje časť kože, ale predovšetkým v bezprostrednom okolí dvorca a prípadne v dolných póloch.

Na "odstránenie" strií sa odvolávajú aj miniinvazívne techniky pomocou laseru alebo injekčne, no k úplnému odstráneniu striií pri nich nedochádza. Bývajú menej nápadné zmenou farby, štruktúry prípadne hranicami voči okolitej koži.

Navrhujem konzultácie u plastického chirurga aj estetického dermatológa a rozhodnete sa či nejaký navrhovaný postup Vám stojí za to.