Ako je možné odstrániť strie po pôrode?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti odstránenia strií.

Ako je možné odstrániť strie po pôrode?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

strie sú jazvy po prasknutí kože nadmerným ťahom, napríklad pri tehotenstve. Prasknutá koža je napnutá a strie často nie sú tak výrazné ako neskôr, keď napätie kože pominie.

Jazvy bohužiaľ nevieme odstrániť nijako inak ako odstránením celej kože v oblasti výskytu strií. Napríklad abdominoplastikou.

Existuje ešte možnosť strie/jazvy znenápadniť zásahom laserom alebo mesoterapiou, "drakulaterapiou" a podobne. Tieto postupy môžu pomôcť "rozmazať" ostré hranice kože a jazvy.

Strie v iných lokalitách môžu byť menej nápadné napríklad po napnutí kože /vloženie implantátov alebo mastopexia prsníkov/.

Zázračná metóda ich odstránenia neexistuje, alebo o nej zatiaľ neviem.