Mám nárok na kúpeľnú liečbu po molárnom tehotenstve?

Zodpovedané
14. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nároku na kúpeľnú liečbu po gynekologickej operácii. Išlo o tzv. malý cisársky rez v 15. týždni z dôvodu molárneho tehotenstva a ohrozenia života matky, ktorá má momentálne stále problémy s vaječníkmi.

Vzniká v tomto prípade nárok na kúpeľnú liečbu?

Ak áno, aký je postup pri jej vybavovaní?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v indikačnom zozname kúpeľnej liečby je uvedené, že ženy po potrate, ktoré majú stále gynekologické problémy, majú nárok na kúpeľnú liečbu skupiny B. To znamená, že procedúry máte hradené poisťovňou, ale ubytovanie a stravu si hradíte sama.

Návrh na kúpeľnú liečbu by Vám mal vypísať Váš gynekológ. Následne sa žiadosť odošle do poisťovne a do 30. pracovných dní by Vám mala prísť odpoveď.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková