Mám navštíviť psychológa, keď sa bojím lekárov?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

od detstva sa bojím lekárov a všetkého, čo je s medicínou spojené. Nikdy som sa nezamýšľala nad tým, prečo sa ich vlastne bojím až doteraz, keď som tehotná. Som ešte len v 2. mesiaci, ale už musím rozmýšľať, že aké to u mňa bude, keď budem rodiť.

V detstve som mala viac úrazov, kedy som musela ísť do nemocnice. Už vtedy som mala neprekonateľný strach.

Premýšľam, či to nemôže byť nejaká trauma z útleho detstva, keď som musela byť v nemocnici s mamou. Samozrejme, nepamätám si to. Neviem, či sa to aj napriek tomu nemohlo u mňa v podvedomí zafixovať. Vtedy som ako malá pomaly priberala, tak som musela byť s mamou v nemocnici. Mama mi rozprávala, že som tam nechcela byť a bola som vraj veľmi nervózna, plakala som a bála som sa.

Myslíte si, že ten strach môže prameniť z toho zážitku, aj keď si ho nepamätám?

Mám navštíviť psychológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

najvhodnejšie bude poradiť sa so psychológom a absolvovať u neho sedenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková