Mohla som otehotnieť krátko po menštruácii?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala od 28.7 - 1.8. (pravidelný cyklus). Nechránený sex som s mužom mala 3. augusta, pričom sa do mňa "urobil".
Podľa pozorovania (výtoku, bolesti) ovulácia prebehla 14.8.2019.

Už týždeň mám veľmi citlivé prsia, bolia ma po bokoch, mám nepravidelné bolesti v podbrušku a hlavne som unavená stále..

Je možné, že som otehotnela tak krátko po menštruácii?

A mimo ovulácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mohlo sa stať, že ovulácia nastala skôr. Treba počkať do nasledujúcej menštruácie. Ak bude meškať, tak urobiť si tehotenský test.

Mužské spermie prežívajú po pohlavnom styku u žien cca 48 hodín, čiže aj dva dni po pohlavnom styku môže dôjsť k oplodneniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková