Môže ísť o dyshidrotický ekzém?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

som dva týždne pred pôrodom. Pred asi desiatimi dňami sa mi na nohe objavil pľuzgierik. Dosť to svrbelo, škrabala som si to a ono sa to rozšírilo. Moje nohy vyzerajú aktuálne tak, ako môžete vidieť na fotkách. Už ma to ale nesvrbí. Krémujem si to voľnopredajným krémom na ekzém. Nasadila som si aj probiotiká a pľuzgiere ako keby vyschli. Na rukách som mala tiež pľuzgieriky, no tie zmizli a zostal len taký slabý výsyp. Ten ma však v noci veľmi svrbí.

Dnes som to ukazovala v poradni v nemocnici, pani doktorke to pripomína detskú chorobu. Avšak nemám žiadne iné zdravotné problémy, ten problém mám len na rukách a nohách.

Môže ísť o dyshidrotický ekzém alebo je to niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o iný typ ekzému, avšak takýto nález by mal zhodnotiť dermatológ, ktorý vám aj odporučí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková