Môže mať častá bolesť hlavy spojitosť s očami?

Zodpovedané
19. okt 2019

Dobrý deň,

v poslednej dobe ma príliš často bolieva hlava. Nie vždy na rovnakom mieste. Niekedy mám pocit, že okolo oka má bolí a aj mi bolo na vracanie. Môj názor je, že by mohlo ísť o migrénu. Lenže ja vstávam a idem spať s bolesťou hlavy. Niekedy je bolesť na čele, niekedy na boku hlavy, občas vzadu. Nosím aj okuliare.

Môžem mať uvedený problém z očí?

Mám ísť na očné alebo k svojmu doktorovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri často sa opakujúcich bolestiach hlavy by ste mali byť vyšetrená u neurológa, okrem toho by sa malo realizovať aj očné vyšetrenie, aby sa vylúčila očná príčina bolestí hlavy.

Váš praktický lekár by Vám mal skontrolovať krvný tlak, pretože vysoký krvný tlak sa môže prejaviť bolesťami hlavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková