Môžem mať vnútorný hemoroid, keď mám tuhú stolicu?

Zodpovedané
24. máj 2021

Dobrý deň,

mám 27 rokov a mám dlhšiu dobu problém so stolicou. Niekedy ju mám príliš tuhú až tak, že sa mi nedá vytlačiť. Keď ide, tak cítim, že sa nevyprázdnim úplne. Vtedy ma začnú bolieť kríže a pobolievať brucho. Občas ma pichá v konečníku.

V poslednej dobe hlavne pri menzese. Pred 3 rokmi som mala vonkajší hemoroid, vtedy som aj krvácala. Odvtedy sa mi to nevie nejako upraviť.

Môže ísť o vnútorný hemoroid?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete mať aj hemoroid. Alebo v konečníku môžete mať polypy.

Preto by bolo vhodné doplniť proktologické vyšetrenie, pri ktorom sa zistí príčina Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková