Môžem mať zvýšenú hodnotu vápnika v krvi kvôli vitamínu D?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

beriem liek Euthyrox po prekonaní zápalu štítnej žľazy. Bola som na kontrolnom odbere krvi a vyšli mi zvýšené hodnoty vápnika 2,62. Užívam aj vitamín D, plus vápnik, horčík, zinok, omega, selén, hliva ustricová.

Bolo mi odporučené vysadiť vitamín D, vraj zvýšená hodnota vápnika môže byť aj z toho, že ho mám nadbytok.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

píšete, že beriete aj vápnik, preto ho máte pravdepodobne nadbytok. Mali by ste vysadiť vápnik, vitamín D pomáha ukladať.

Výživové doplnky je potrebné brať s prestávkami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková