Poradíte mi ohľadom maródky v tehotenstve?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

som v 13. týždni a mávam veľké nevoľnosti, točenie hlavy a bolesti podbruška. V práci to nezvládam. Mám diagnostikovanú asi rok tetániu, ktorá sa mi práve v tehotenstve častejšie prejavuje kolapsovými stavmi.

Moja obvodná lekárka mi na pár dní dala PN, nakoľko som mala tep 128 a neustále nevoľnosti a kolaps z tetánie. Bola som na internom vyšetrení, kde odporučili návštevu neurológie. Moja obvodná lekárka ma odbila, vraj mi aj tak teraz nič nemôžu predpísať, keď som tehotná a neposlala ma neurologičke a vraj mi musí PN ukončiť po pár dňoch a ďalej to mám riešiť s gynekológom.

Ten ma ale hneď odbil, že dieťa je z gynekologického hľadiska v poriadku a tým pádom nemá prečo dať mi PN. Neviem ako ďalej, kolegyňa sa u gynekologičky len posťažovala na točenie hlavy a dala ju PN až do materskej. Pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy.

Mám zmeniť gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotným pacientkam štandardne vypisujú PN gynekológovia, ale ak máte inú diagnózu ako gynekologickú, tak si myslím, že máte nárok aj na PN od Vášho lekára.

To, že Vám nemôžu dať žiadne lieky neznamená, že nemôžete byť na PN.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková